ESTÜ Duyurular

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'nda oy verme işlemi başladı

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'nda oy verme işlemi başladı

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy verme işlemi bugün (27.04.2023) sabah saat 08.00'de başladı.
Havalimanında belirlenen alana sandık konuldu. Oy verme işleminde önce sandık kurulu üyeleri yemin etti. Yemin edilmesinin artından sandık kurulu üyeleri zarf ve pusula sayımı yaptı.
Yurt dışında yaşayan seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Havalimanında kurulan sandıkların başında sıraya girdi. Pasaport ve kimliklerini ibraz eden vatandaşlar, oylarını kullandı.

 

"İlk oyu ben vermek istedim"

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'nda oyunu ilk kullanan, Brüksel de yaşayan Emre Arısoy oldu. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Arısoy, ilk oyu kullanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "ilk oy kullanan kişi olabilmek için sabah erkenden yola çıktım. Hasan Polatkan Havalimanının ulaşımı çok kolay, 15 dakika içinde geldim, Havalimanında oy kullanım için belirlenen alanı kolay buldum, sabah saat 09.00'da oyumu kullandım” dedi.