Terminal Bilgileri

Hasan Polatkan Havalimanı terminal binası dış hat ve iç hat trafik için kullanılan 4000 m² zemin ve üst kat olmak üzere iki kattan oluşmaktadır. Terminal binasında gelen yolcu, giden yolcu, yolcu uğurlama/karşılama bölümleri bulunmaktadır.

 

Gelen yolcu zemin katta bulunmaktadır. Giriş bölümünden bagaj teslim bölümüne geçişte 3 adet pasaport kontrol kabini ve gümrük muayene kabini yer almaktadır. Gelen yolcu kara tarafı çıkış bölümünde 1 adet telefon (ankesör), otomatik sensörlü kapı ve manuel çıkış kapısı bulunmaktadır.

 

Giden yolcu zemin katta bulunmaktadır. Giden yolcu salonunda danışma ve anons sistemi, uçuş bilgi görüntüleme sistemi (FIDS), kamera sistemli uçuş kulesi girişi, 1 adet telefon (ankesör), 2 adet check-in kontuarı ve bagaj toplama alanı bulunmaktadır. Giden yolcu bölümünden arındırılmış salona geçişte 2 adet pasaport kontrol kabini yer almaktadır. Arındırılmış salon zemin ve üst kattan oluşmaktadır. Arındırılmış salon zemin katta; maliye, engelli tuvaleti, bayan tuvaleti, bay tuvaleti ve bebek bakım odası bulunmaktadır.

 

Gelen yolcu bölümünün üst katında, yolcu karşılama/uğurlama salonu bulunmaktadır. Bu salona giriş-çıkış kara tarafında bulunan manuel kapıdan sağlanmaktadır.

 

Terminal gelen yolcu, giden yolcu, yolcu karşılama/uğurlama bölümlerinde; içinde portatif yangın söndürücü ve su tesisatına bağlı hortumların bulunduğu yangın dolapları, otomatik yangın uyarı sistemi ve anons sistemi mevcuttur. Terminal binasında CCTV sistemi bulunmaktadır. Terminal binası kara tarafında 72 araç kapasiteli ücretsiz açık otopark mevcuttur.